Jdi na obsah Jdi na menu
 


 
Pravidla

 1. Jestliže je hráč zasažen oznámí hlasitě zásah a odebere se na mrtvolistě, které se určí před začátkem hry. NEPLATÍ zásah odraženou kuličkou tj. kulička, která příčinou nějaké překážky výrazně změní směr.
 2. Zásah platí i do volné časti oblečení. (máme zkušenosti že zasažený pak tvrdí, že ho každý pořád trefuje do volné části).
 3. Je zakázáno jakékoliv fyzické násilí a užívání ostrých nožů apod. proti svému nepříteli.
 4. Každý musí při oznámení startu hry mít ochranné brýle, až dokud nezemře a neodebere se na mrtvoliště.
 5. Zásah do zbraně je neplatný. Výjimkou je pokud se hráči před hrou dohodnou, že zásah do zbraně znamená zničení zbraně do konce hry a hráč musí (pokud má ) použít svojí druhou zbraň.
 6. Nesmí se střílet pokud jsou poblíž civilisti v tomto případě kdo spatří civilisty zastaví hru a čeká se až civilisti dojdou mimo dostřel zbraní a hra může pokračovat dál.
 7. Je povolena pyrotechnika, která může usmrtit nepřítele jen po zasažení střepinou (petardy obalené sádrou, čočkou apod.). Bez střepin hraje roli jako zastrašovací granát. Lze také použít podomácku vyrobené miny a podobné nástrahy ty však nemusí tvořit střepiny (výbušnina musí mít přiměřenou sílu aby někomu neutrhla nohu J). Pokud hráč spustí tzv. výbušnou past je vyřazen nehledě na to jestli zasáhne dotyčného střepinu nebo ne.
 8. Jestli se někomu při akci porouchá zbraň, nemůže oznámit něco jako: ,,Na mě nestřílejte mě se zničila zbraň počkejte až si ji opravím´´ tento postižený se může buď vzdát nebo bude zasažen. Opět znám případ, kdy si postižený opravil zbraň, neoznámil, že hraje dál, zastřelil dva lidi, než si všichni uvědomili že už hraje.
 9. Hraje se Friendly Fire - pokud zasáhnete spojence je mrtev a jde si sednout na hlavní stanoviště.
 10. Přeživší hráči se nesmějí schovávat kolem hlavního stanoviště.
 11. Žádný hráč nesmí simulovat zásah a po přesunutí se na jinou pozici oznámit že si dělal srandu a pokračoval dál ve hře.